Naujienos

Tarptautinė plenero darbų paroda „Palanga 770“

2023 - 06 - 24   

Šiais metais jubiliejinį, 770-ąjį miesto gimtadienį minintis kurortas šventinių renginių gausa džiugina ir vietos gyventojus ir gausius miesto svečius. Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje liepos 1 d. (šeštadienį) 14 val. atidaroma Latvijos kurortinio miesto Jūrmalos ir Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ dailininkų kūrybos darbų paroda. Palangos ir Jūrmalos savivaldybės turizmo, kultūros ir kitose srityse aktyviai bendradarbiauja nuo 1990 metų. Į Latvijoje organizuojamus tarptautinius menininkų plenerus  palangiškiai dailininkai vyksta nuo 2006 metų. Šiemet, jubiliejinio Palangos gimtadienio proga, Latvijos menininkus į plenerą mūsų pajūryje pakvietė šį gražų projektą finansuojanti Palangos miesto savivaldybė.

Juk vasara – ne tik atostogų laikas. Šiuo laikotarpiu, prisimindami seną tradiciją, menininkai laikinai palieka savo kūrybines studijas ir įžengia į atvirą – gamtos – erdvę, dalyvaudami pleneruose. Birželio mėnesio pabaigoje Palangoje savaitę vykęs tarptautinis dailininkų pleneras ieškoti gyvybingų, švytinčių, pulsuojančių spalvų draugėn subūrė net 12 menininkų. Dailininkai sako, kad susitikimai kūrybinėje erdvėje leido ne tik surasti naujų draugų, bet ir pažinti skirtingas mokyklas, o įkvepianti kurorto, jo apylinkių gamtos grožio ir  turtingos krašto istorijos erdvė atnešė darbingos kūrybinės savaitės derlių - meno darbų gausą. Gimė paveikslai, užsimezgė stiprios menininkų draugystės, tikėtina peraugsiančios į įdomius bendradarbiavimo projektus ir parodas ateityje.

O kaip gi Palangos 770-asis gimtadienis be dovanų? – Kiekvienas šio kūrybinio tarptautinio sambūrio autorius: Alise Landsberga, Baiba Briede, Janis Jekabsons, Pavels Sagalajevs, Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Romas Paulikas, Dovilė Oškinytė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Eglė Lipinskaitė, Ieva Litvaitytė, Gražina Eimanavičiūtė-Kasčionienė, Rasa Užpelkytė Palangai dovanos po vieną  plenero metu sukurtą darbą.

Tarptautinės plenero darbų parodos „Palanga 770“ organizatoriai : Palangos miesto savivaldybė ir Palangos kūrybinė grupė „Mostas“.

Ekspozicijos laikas Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje  liepos 1 -15 d.

Maloniai kviečiame