Kraštotyra

Palangos viešojoje bibliotekoje  kaupiami, sisteminami, saugomi įvairūs dokumentai apie Palangą, Šventąją, jų apylinkes, Baltijos jūrą ir pajūrį, kultūros paveldo objektus, žymius kraštiečius. Čia saugomi miesto periodiniai leidiniai nuo 1990 m. ir tarpukario kurorte ėjusių periodinių leidinių kopijos, pildomi teminių publikacijų apie Palangą aplankai.

Bibliotekoje sukaupta nemaža dalis palangiškės kraštotyrininkės Emilijos Adiklienės darbų, foto nuotraukų. Vis dažniau miesto gyventojai atneša į biblioteką senų fotografijų, atvirukų, užrašytų prisiminimų, vertingų rankraščių, šeimos istorijų ir kt.

Palangos viešoji biblioteka rūpinasi surinktos informacijos sklaida: spaudoje ir virtualioje erdvėje skelbiamos kraštotyros pobūdžio publikacijos, ruošiamos parodos, susitikimai su kraštiečiais, parengiami ir išleidžiami kraštotyros leidiniai. 

Jeigu Jūs turite leidinių, nuotraukų, rankraščių, atvirukų apie senąją Palangą, Šventąją – pasidalinkite šia informacija su viešąja biblioteka – suteikite galimybę šią medžiagą nukopijuoti. Visi kartu kurkime kurorto istoriją!
Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-12 10:11