Duomenų bazės

PRENUMERUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS

Duomenų bazės

Prieiga

EBSCO Publishing

 

Visatekstės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais:

  • Academic Search Complete
  • Business Source Complete
  • GreenFILE
  • Health Source - Consumer Edition
  • Health Source: Nursing/Academic Edition
  • MasterFILE Premier
  • Newspaper Source
  • Regional Business News

Kaip ieškoti duomenų bazėje...

Visose bibliotekos kompiuterinėse darbo vietose su interneto prieiga.

Vartotojus, pageidaujančius duomenų baze naudotis ne bibliotekoje, prašome kreiptis el. paštu [email protected]  (laiške nurodykite savo vardą, pavardę, skaitytojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą). Per 24 val., išskyrus poilsio, švenčių dienas ir nenumatytus atvejus, kai biblioteka nedirba, jums bus išsiųsta prisijungimo instrukcija.

Naxos Music Library

 

Duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas, daugiau nei 700 operų apžvalgos ir libretai bei kita informacija. Paiešką galima atlikti pagal kompozitorių, atlikėją, žanrą ar kūrinių pavadinimus; teminę pagal raktažodį arba išplėstinę paiešką su iki 11 sujungtų paieškos kriterijų. Vartotojai gali kurti asmeninius grojaraščius arba pasinaudoti jau sudarytais teminiais sąrašais (Playlists). Vaikams skirtoje skiltyje (Junior Section) patraukliai pristatomas klasikinės muzikos pasaulis mažiems vaikams. Vaikai gali klausytis audio knygų "Klasikinės muzikos istorija". Taip pat sužinoti įdomių faktų apie didžiuosius kompozitorius, orkestro instrumentus, ir net, kaip skaityti muziką. 

 

Vartotojo vadovas, pdf; 

Vartotojo vadovas (video).

Visose bibliotekos kompiuterinėse darbo vietose su interneto prieiga.

 Vartotojus, pageidaujančius duomenų baze naudotis ne bibliotekoje, prašome kreiptis el. paštu [email protected] (laiške nurodykite savo vardą, pavardę, skaitytojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą). Per 24 val., išskyrus poilsio, švenčių dienas ir nenumatytus atvejus, kai biblioteka nedirba, jums bus išsiųsta prisijungimo instrukcija.

Pastaba. Vienu metu duomenų baze naudotis gali iki 3 vartotojų, tad baigę darbą, nepamirškite paspausti raudoną mygtuką Log-Out puslapio viršuje.

INFOLEX teisinės informacijos paieškos sistema:

LR teisės aktai - LR Seimo, Vyriausybės, Prezidento, ministerijų bei kitų LR valstybės institucijų priimti ir viešai paskelbti teisės aktai, teisės aktų redakcijos.

LR teismų praktika - Viešai skelbiami LR teismų baigiamieji aktai bylose, nutarimai, konsultacijos, apžvalgos bei kiti dokumentai.

Infolex duomenų bazės naudingos funkcijos ir įrankiai (video)

Naudotis galima tik Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Interneto skaitykloje (III aukšte), abonemente (II aukšte). Prisijungimo duomenų teiraukitės bibliotekos darbuotojų.

"Vyturio" elektroninė biblioteka

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas suskirstytas pagal apytiksles amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. Greičiausias būdas sužinoti ar kūrinys yra bibliotekoje yra per paieškos funkciją. Kūriniai randami pagal autorius, pavadinimus, dalis - pagal veikėjų vardus.

Norintys nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, turi susikurti savo asmeninę paskyrą  www.vyturys.lt, pasinaudoję bibliotekos dovanos kodu. Daugiau informacijos Vaikų literatūros skyriuje, el. paštu [email protected] ar tel. (8 460) 49448.

BNS naujienų bazė

Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.

Uždara BNS naujienų baze naudotis galima tik Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Interneto skaitykloje (III aukšte).

ATVIROS PRIEIGOS DUOMENŲ BAZĖS

ePaveldas - bibliotekų, archyvų ir muziejų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų duomenų bankas, apimantis per 3 mln. 605 tūkst. suskaitmenintų originalių rankraščių, laikraščių, senų knygų, metrikų, metraščių ir kitų vertingų dokumentų puslapių

Eur Lex – Europos Sąjungos teisė
LAT – Lietuvos Aukščiausiasis teismas
Teisės aktų registras
LR Seimo duomenų bazė

ATVIROSIOS PRIEIGOS KNYGOS

VDU eBooks – Vytauto Didžiojo universiteto atvirosios prieigos knygos.
VGTU openBooks - Vilniaus Gedimino technikos universiteto atviros prieigos viso teksto elektroninės knygos.
MRU eBooks - Mykolo Romerio universiteto atvirosios prieigos knygos.
Cambridge University Press - Atvirosios prieigos visatekstės elektroninės knygos įvairiomis temomis.

ATVIROSIOS PRIEIGOS ŽURNALAI

7 meno dienos
Šiaurės atėnai
Muzikos barai

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-03 08:56