Naujienos

Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymas

2023 - 03 - 07   

Kviečiame į Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymą, kuris vyks kovo 15 d (trečiadienį) 17 val. Palangos Viešojoje bibliotekoje.

Simonas Jurkevičius– garsiųjų publicistų bei italų kultūros ekspertų Jurgos ir Pauliaus Jurkevičių sūnus, originalios knygos „Sava Roma“ (2014 m.) bendraautorius.

Nors gyvenimą pažino Italijoje, Pizos universitete baigęs kinematografijos studijas, Simonas Jurkevičius nusprendė grįžti į gimtąjį Kauną. Čia jis miestiečius moko italų kalbos bei vertėjauja. Negana to, kai nedirba, kuria ir koncertuoja su savo alternatyvios muzikos grupe „Luctus“. Simonas – profesionalus gidas, jau daugiau kaip 15 metų dirbantis Italijoje, Skandinavijos ir Baltijos šalyse. Savo darbą jis vadina velniška super profesija. Super, nes tai prestižinis svajonių darbas, kurį atlikdamas autorius nuolat keliauja užsienyje, bendrauja su įvairių šalių keliautojais, svečiuojasi prabangiuose viešbučiuose ir vaišinasi restoranuose. Tačiau brangios kelionės – tai tik dalis šios profesijos. Dar yra didžiulis stresas, atsakomybė, įtampa, nežmoniški darbo ritmai, nuolatinis bendravimas su neadekvačiais žmonėmis – ne veltui ši profesija yra tiesiog velniška gerąja ir blogąja prasme. Autorius savo gido dienoraščio istorijose aprašo keisčiausias situacijas, į kurias jam teko papulti – kai kurios jų yra tiesiog absurdiškai juokingos, kitos – skaudžiai dramatiškos. S. Jurkevičius taip pat pateikia dviejų keliautojų tipų psichosomatinį portretą – italų ir lietuvių.  

 „Velniškoji super profesija“ – tai trys knygos vienoje. Skaitytojas turės progą ne tik susipažinti su įvairiais Europos miestais (Ryga, Talinu, Helsinkiu, Stokholmu, Oslu, Roma, Venecija ir daugeliu kitų), bet ir juos išvysti gido akimis – su visais privalumais ir trūkumais. Taip pat Simonas parodys, kaip iš vidaus atrodo gido darbo virtuvė ir su kokiais įššūkiais ir problemomis tenka susidurti šios profesijos atstovams kone kiekvienoje kelionėje. Kad keliauti per istorijas būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, S. Jurkevičius duos ir keletą rekomendacijų, ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste.

Renginio metu bus galima įsigyti autoriaus knygų.

Leidžiamės į kelionę?