Naujienos

Palangos viešojoje bibliotekoje - Nacionalinė bibliotekų savaitė

2023 - 04 - 19   

Kasmet, tradiciškai, balandžio 23–29 dienomis, minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai atliepia aktualijas ir dedikuoti temai „Kartu įveikiant krizes“. Palangos viešoji biblioteka kviečia į bendruomenei aktualius ir įtraukiančius renginius: naujų knygų mažiems ir dideliems pristatymus, susitikimus su autoriais, menininkais, kūrybines edukacijas bei parodas.

Pirmasis šventinės bibliotekų savaitės svečias – Liutauras Degėsys – poetas, rašytojas, filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros vedėjas, filosofijos mokslų daktaras, docentas, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius du kartus įvertintas Kultūros ministerijos premija už publicistiką (2010, 2017) ir Vyriausybės kultūros ir meno premija už poeziją ir filosofinių esė knygas (2013). 2020 metais už novatorišką literatūrinio meistriškumo ir aktyvaus pilietiškumo dermę publicistikoje ir eseistikoje, svarbą visuomenės vertybėms Liutaurui Degėsiui paskirta prestižinė žurnalistų ir rašytojų J. Tumo-Vaižganto premija. Balandžio 24 d. (pirmadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje L. Degėsys skaitytojams  pristatys naujausią esė rinkinį „Viskas buvo ne taip“. Knygoje gausybė paradoksalių, ironiškų filosofinių įžvalgų apie įvairias visuomenės gyvenimo realybes: politiką, religiją, mokslą, meną, švietimą. Renginį moderuos Klaipėdos Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.

Balandžio 25 d. (antradienį) 12 val. į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę kviečiami jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai. Čia mažųjų skaitytojų ir juos atlydėjusių lauks nuotaikingas Beno Bėranto „Pono Kampo“ pristatymas mini-spektaklis ir šiltas pasakojimas apie namų jaukumo, kūrybiško bendravimo svarbą šeimoje. Septynių knygų vaikams autorius susipažindins su knyga kaip meno kūriniu, kuriame dera tekstas ir iliustracija. Nuotaikingai ir teatralizuotai jis pristatys paveikslėlių knygelę mažiesiems skaitytojams, vartytojams bei paišytojams. Ponas Kampas paporins apie paprastus, bet svarbius dalykus: šeimą, palaikymą, apie tai, kad mylima veikla suartina ir padeda surasti draugų. Vertėjo, vienintelio Lietuvoje nepriklausomo vaikų literatūros agento B. Bėranto paveikslėlių knygos populiarios, verčiamos į užsienio kalbas. „Ponas Kampas“ yra IBBY Lietuvos skyriaus 2019 metais nominuota  geriausia paveikslėlių knygą vaikams. Ji sulaukė ir tarptautinio dėmesio: pateko tarp 50 finalistų prestižiniame Šanchajaus knygų mugės „Auksinio vėjo malūnėlio“ konkurse, o „iJungle 2019“ konkurse iliustracijos apdovanotos specialiu diplomu bei išrinktos tarp 15 geriausių.

Balandžio 25 d. (antradienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje B. Bėrantas debiutuos trumposios prozos istorijomis, skirtomis suaugusiems skaitytojams „Pirštų galiukais“. Rinkinyje „Pirštų galiukais“ jų publikuojama septyniolika. Vieną istoriją galima perskaityti per maždaug tiek laiko, kiek trunka išgerti puodelį kavos. „Juk norint pasakyti, nebūtina daug kalbėti“, – sako nedaugžodžiaujantis autorius ir maloniai kviečia Jus pasitikti naująją knygą, pasiklausyti trumpų istorijų ir – tiesiog – pasinerti į kiekvieną jų.

Balandžio 28 d. (penktadienį) 10 ir 11 val. Rimvidas Stankevičius Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje kviečia į smagias ir kūrybingas edukacijas „Skirtukas knygai“.

Balandžio 29 d. 16 val. šventojiškius ir miesto svečius biblioteka kviečia į  poezijai paskirtą vakarą Šventosios bibliotekoje - Vaivos Milončiūtės pirmosios poezijos knygos „Sielos žingsniai“ pristatymą (Šventosios g. 1).

Nacionalinės bibliotekų savaitės metų Palangos viešojoje bibliotekoje eksponuojamos parodos: Jovitos Eidėnienės pieštuku įamžinti Palangos paveldo objektai „Pieštuku prie palikimo“ (parodų salė) ir R. Stankevičiaus originalių knygų skirtukų paroda (interneto skaitykla). Vaikų literatūros skyriuje skaitytojus džiugina: Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos specialiųjų poreikių vaikų kūrybinių darbų paroda „Aš toks, kaip ir tu“, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos pačių mažiausių dailininkų kūrybinių darbų paroda „Smėlio pilys ir saulė“ ir Palangos senosios gimnazijos antrųjų klasių mokinių darbų paroda „Senosios Palangos vilos“. Kviečiame aplankyti ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės klasių moksleivių darbų parodą Šventosios bibliotekoje (Šventosios g. 1).

Maloniai kviečiame!