Naujienos

Knygos „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ pristatymas ir susitikimas su autore Rūta Oginskaite

2024 - 03 - 26   

Balandžio 18 d. (ketvirtadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje kino ir teatro kritikė Rūta Oginskaitė pristatys knygą apie kino legendą režisierių Arūną Žebriūną – „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“.

Daugeliui  – A. Žebriūnas – viena svarbiausių lietuvių kino figūrų pirmiausiai asocijuojasi su mūsų kino klasika – filmais „Velnio nuotaka“, „Riešutų duona“, „Gražuolė“, „Paskutinė atostogų diena“, „Mažasis princas“, „Naktibalda“, „Seklio Kalio nuotykiai“, „Turtuolis, vargšas...“

 Skaitytojų žinomos ir mėgiamos R. Oginskaitės knygos: apie Robertą Verbą („Dokumentininkas Robertas Verba. Nuo pradžios pasaulio“), Vytautą Kernagį („Aš nežinojau, kad tu nežinai. Knyga apie Vytautą Kernagį“), pokalbiai su Vladu Bagdonu („Jausmų repeticijos. Metai su aktoriumi Vladu Bagdonu“), rašytoju Grigorijumi Kanovičiumi („Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“) kviečia pabūti su žmonėmis, bet neįpareigoja  iš anksto žinoti apie juos.

  „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ –  septintoji vieną po kitos biografines ar pokalbių su menininkais knygas rašančios Rūtos Oginskaitės knyga. Joje, pradėtoje rašyti režisieriui dar gyvam esant, vėliau su pertraukomis visą dešimtmetį,  autorė  pasakoja apie nusipelniusio menininko kelią sovietmečiu, atskleidžia žymios asmenybės individualumo paslaptis ir įkvepia prisiminti arba susipažinti su režisieriaus darbais. Knyga skirta ne tik tiems, kas domisi kinu, nes pirmiausia tai istorija apie žmogų, jo gyventą laiką. Rašydama knygą R. Oginskaitė naudojo daugybę archyvų iš muziejų, taip pat asmeninį šeimos archyvą, A. Žebriūno laiškus dukroms. Šioje knygoje autentiškus paties Režisieriaus liudijimus papildo jo artimų žmonių pasakojimai ir  autorės refleksijos, prisiminimai, interpretacijos.

 Maloniai kviečiame prisiminti, susitikti ir pabūti  su didžiąja kino legenda ir knygos „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ autorė Rūta Oginskaitė.