Naujienos

Atidaroma fotografijų paroda „Kuršiai ir Palanga“

2024 - 03 - 28   

Balandžio 3 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje Jūsų laukia siurprizas – gyvai demonstruojami pačios turtingiausios palangiškės kuršės aprėdai ir net 3 kilogramų prabangus papuošalas!

Parodą atidarys istorinių kostiumų rekonstruktorės: Kuršių genties istorijos muziejaus įkūrėja Irma Šaltytė-Šimkienė bei sertifikuota archeologinės tekstilės meistrė, muziejininkė Ingrida Šilgalytė. Viešnios dėvės išskirtinio grožio kuršių rūbus ir gražiausius vikingų periodo papuošalus. Jos pristatys IX–XII amžiais gyvenusių kuršių genties moterų amatus: verpimą, audimą, siuvimą.

Kuršių genties istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ fotografijų paroda „Kuršiai ir Palanga“ dedikuota kurorte prasidedančiai jubiliejinei „Palangos dienos 2024“ savaitei. Daugelį metų Palanga buvo pietinių kuršių žemės Mėguvos amatų ir prekybos centras. Kryžkelė tarp Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinų, kurie siekė suvieny­ti savo jėgas ir sukurti placdarmą Žemaitijos puolimui. Apie Palangos kuršius mums gali papasakoti dabartinės Palangos teritorijoje rasti ir ištirti kapinynai. Remdamiesi visa šiandien prieinama moksline informacija ir kapinynų tyrimais, „Pilsots“ nariai rekonstruoja, atkuria garsiausių kuršių archeologinių kompleksų: Salantų ir Laivių, Žardės-Bandužių, Gintališkės, Ėgliškių-Andulių ir Palangos radinius. Taip prie kuršių genties gyvenimo prisiliečiame ir mes. Parodoje trylika dar niekur neeksponuotų portretinių nuortaukų iš Beno Šimkaus leidinio „1210 m. Kuršas. Dviejų mūšių istorija“. Kuršių genties klubas „Pilsots“ turi didžiulę patirtį atkuriant IX–XII amžiais gyvenusios kuršių genties aprangą, papuošalus, ginklus ir buitį. Šių rekonstrukcijų iliustracijų fotografijų  autorius –  kuršių genties istorijos klubo „Pilsots“ narys Arvydas Gurkšnys.

Fotografijų paroda „Kuršiai ir Palanga“ Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama balandžio 3 – 30 dienomis.

Maloniai kviečiame!