Naujienos

E. Benetis. Karikatūros. „Šypsena Bučai“

2023 - 03 - 06   

Jau metus Pasaulis serga karo liga ir ne vieno iš mūsų diena prasideda sekant naujienas Ukrainoje. Tad, ne be pagrindo, žinomo palangiškio architekto Edmundo Benečio pirštas nusitaikė į Kremlių. „Juk juokaujame ne todėl, kad turime humoro, bet esame priversti turėti humoro, kitaip pražūtume“, – kritika karui išgarsėjusio rašytojo E. M. Remarko citata, nepraradusi aktualumo ir šiandien. ,,Homo Putinus – baisiau už homo sovietikus“, – sako ir į  antros autorinės karikatūrų parodos atidarymą kovo 14 d. (antradienį) 17.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje kviečia jos autorius.

Mažoji grafikos forma nesvetima brėžinius profesionaliai įvaldžiusiam E. Benečiui: architekto karikatūros dar praėjusiame amžiuje buvo publikuojamos lietuviškame satyros ir humoro žurnale „Šluota“. 1983 metais iš Maskvos parsivežtas tarptautinės antikarinės karikatūrų parodos „Сатира в борьбе за мир” („Satyra kovoje už taiką”) medalis, o iš Gabrovo (Bulgarija) 1983 metais – specialusis prizas. 1984 m. E. Benetis apdovanotas III laipsnio diplomu lietuviškoje ,,Homo sapiens“ karikatūrų parodoje.

Karas yra blogių blogis! Būtent į tai ir rodo architekto  pirštas prieš karą ir išraiškingas, savitas piešinys. Kandžia ironija ir humoru – taip, bet ne neviltimi. Sarkazmas ribojasi su cinizmu. Amžina stebėtojo pozicija. Brutalu. Dėl to – įtaigu.

E. Benečio karikatūrų  paroda „Šypsena Bučai“ kovo 14 – 31 eksponuojama Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje.

Kviečiame