Knygos

Svajoklis Streindžas

Laini Taylor

Laslą Streindžą daugelis laiko keistuoliu ir nepataisomu svajokliu. Jam nerūpi nei merginos, nei draugai, nei gyvenimas anapus bibliotekos sienų. Laslas kaip apsėstas senuose dokumentuose ieško bent menkiausių žinių apie kadaise didingą Raudų miestą, taip vadinamą dėl to, kad tikrojo jo pavadinimo jau seniai niekas neatsimena. Kada nors ten apsilankyti ir įminti prarasto miesto paslaptį – pati didžiausia Streindžo svajonė. Tačiau vieną dieną paaiškėja, kad net patys neįmanomiausi dalykai visgi gali tapti realybe.

Tai įspūdingas literatūros kūrinys, kuriame mitai atgyja, svajonės ir sapnai pinasi su tikrove, o veikėjai susiduria su amžinais klausimais: ar įmanoma atleisti už neatleistiną žiaurumą, ar kerštas – vienintelė išeitis, ar galima mylėti kitą nepaisant to, kas jis yra, kaip susitaikyti su skausmu, kurio nepajėgi pamiršti? Michael L. Printz garbės medaliu apdovanota ir ne vienam literatūriniam apdovanojimui nominuota knyga skirta vyresniesiems paaugliams ir jaunimui, tačiau rašytojos kuriamas įspūdingas pasaulis bei turtinga vaizduotė patrauks ir suaugusį skaitytoją. „Svajoklis Streindžas“ – pirmoji dilogijos dalis, istorija tęsiama romane „Košmarų mūza“.

Amerikiečių maginės fantastikos autorė Laini Taylor (g. 1971 m.), parašiusi per dešimtį knygų, Lietuvos skaitytojams pažįstama iš romano „Kaulų ir dūmų duktė“. Ji nuo pat mažens svajojo tapti rašytoja ir savo pirmąją knygą užbaigė būdama trisdešimt penkerių. Kaip pati sako, nors iš pradžių jai atrodė, kad tiek metų pirmajai knygai yra labai daug, tačiau kuo toliau, tuo labiau supranta, kad iš tiesų tai labai mažai. Laini Taylor drauge su vyru ir dukra gyvena Portlende, JAV. Jai labai patinka knygos, knygynai, kelionės, pusryčiai, šokoladas, mango vaisiai bei susapnuoti naujus pasakojimus.