Knygos

Kašalotų radijas

Jurga Vilė, Agnė Nananai

Dominga turi neįprastą draugę – didelę baltą kašalotę Sniegę. Tiesa, Sniegė gyvena toli, prie paslaptingojo kaimelio A krantų. Ta vieta žemėlapiuose nepažymėta, bet Domingos šeima ją atrado jau seniai ir kiekvienais metais ten vasaroja. Kaimelio gyventojai stebisi atvykėlių draugyste su banginiais. Įprastai kašalotai labai atsargūs, neplaukia arti kranto, žmonių vengia, bet vos pasirodžius Domingai, jos broliams ir seserims iškart susiburia įlankoje ir džiaugsmingai čerškia. Tai toks keistas garsas, lyg sugedusio radijo. Nors Domingos mama sako, kad kašalotų radijas nesugedęs, o tik truputį senoviškas. O kaip jums atrodo? Įsijunkite ir paklausykite.

Lašas jūroje – tai daug ar mažai? Begalybėje svarbus kiekvienas lašas. Be jo tos begalybės ir nebūtų. „Kašalotų radijas“, kaip ir kitos rašytojos Jurgos Vilės serijos „Lašas jūroj“ knygelės, pasakoja istorijas apie gyvius. Kiekvienas jų turi savo vietą įvairiaspalviame gyvūnų pasaulyje. Visi jie svarbūs. Nuo voriuko iki kašaloto. Mes, žmonės, taip pat esame to pasaulio dalis. Saugokime jį, tausokime!

Jurga Vilė – aštuonių knygų autorė, įvertinta aukščiausiais apdovanojimais literatūros vaikams srityje Lietuvoje ir už jos ribų. J. Vilės grafinė novelė „Sibiro haiku“ (2017) pelnė metų premiją Kultūros ministerijos organizuojamame „Knygos meno“ konkurse, dvi IBBY premijas: Prano Mašioto ir Domicėlės Tarabildienės, tarptautinę IBBY premiją, pirmąją dr. Aloyzo Petriko literatūrinę premiją, skaitytojų balsavimu išrinkta Metų knyga vaikams, Latvijos geriausia versta knyga vaikams, Vokietijos metų knyga jaunimui, išversta į 12 kalbų.

Agnė Nananai knygų vaikams dailininkė, baigusi VDA Kauno Dailės Institute taikomąją grafiką dirbo reklamos srityje grafikos dizainere ir kūrybininke. A. Nananai kurtos iliustracijos dalyvauja tarptautinėse parodose ir konkursuose, veda kūrybines dirbtuves vaikams pagal savo kurtas knygas. Dailininkės iliustruota Evelinos Daciūtės knyga „Ševeliūra“ 2023 m. IBBY Lietuvos skyrius nominavo prestižinei Prano Mašioto premijai kaip geriausią knygą vaikams ir paaugliams.