Naujienos

Tradicinių lopšinių ir žaidinimų užsiėmimai vaikų literatūros skyriuje

2022 - 11 - 21   

Lapkričio 5, 12 ir 19 dienomis (šeštadieniais) Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje pagal etninės kultūros plėtros programą vyko tradicinių lopšinių ir žaidinimų užsiėmimai su etnomuzikologe Loreta Dargužiene, tradicinių vaikų migdymo ir žaidinimo kūrinėlių šeimas mokančia Klaipėdos etnokultūros centre.

Minėtomis dienomis vaikų literatūros skyriuje nuo pat ryto šurmuliuodavo jaunos šeimos. Vykdavo po du užsiėmimus: lopšinės besilaukiančioms ir šeimoms su vaikais iki 2 metų ir žaidinimai, dainelės ir pasakos šeimoms su 2–4 metų vaikais.

Mažesniųjų užsiėmimuose dalyvavo visi norintys išmokti tradicinių lopšinių, kitų kūdikio nuraminimui skirtų smulkių tautosakos kūrinių. Žaidinimų užsiėmimuose tėvai, žaisdami tradicinius žaidimus su kiek vyresniais vaikučiais, mokėsi vieno iš būdų bendrauti su vaiku, rodyti jam dėmesį, kurti jaukią atmosferą ir tuo pačiu supažindinti su mus supančia aplinka, ugdyti ritmo pojūtį, skatinti tarti pasikartojančius žodelius ar net dainuoti kartu.

Etnomuzikologė Loreta Dargužienė pasidžiaugė, kad apsilankiusios šeimos buvo išskirtinai motyvuotos, žingeidžios, užsiėmimuose dalyvavo labai aktyviai. Atėjusios antrą ar trečią šeštadienį, dalijosi įspūdžiais, kurie kūrinėliai jau spėjo pritapti jų šeimose, tapo kasdienės rutinos dalimi.