Naujienos

Projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“ seminarai bibliotekininkams

2020 - 10 - 27   

Spalio 8 d., 22 d.  Palangos viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“ seminarai, skirti Kretingos, Skuodo, Palangos  viešųjų bibliotekų darbuotojams bei Palangos švietimo įstaigų bibliotekininkams.

Pirmosios dienos seminaruose buvo nagrinėjamos informacinių elektroninių išteklių ir dokumentų valdymo temos. Spalio 8 d. vykusiame seminare savo žiniomis ir patirtimi dalijosi Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktoriaus pavaduotoja Dovilė Ivanovienė. Mokymai buvo sudaryti iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje lektorė  aptarė, kas yra informaciniai ištekliai, kaip juos efektyviau tvarkyti ir pritaikyti bibliotekos paslaugų vartotojų poreikiams. Aptartos portalo www.ibiblioteka.lt naudojimo gairės, statistika, pasidalinta idėjomis kaip pritraukti vartotojus plačiau naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis. Antrojoje dalyje didžiausias dėmesys buvo skirtas dokumentų skaitmeninimui, portalo www.epaveldas.lt aptarimui, pristatytas projektas, kurio tikslas tobulinti šio portalo funkcijas ir labiau pritaikyti vartotojų poreikiams, padaryti patogesnį jo valdymą ir naršymą portalo aplinkoje.

Spalio 22 d. vyko kitas seminaras, kurio tema – „Renginių organizavimas“. Seminarą vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos renginių organizatorė Roberta Stonkutė. Seminaro tema aktuali visiems dalyviams, kadangi bibliotekos jau ilgą laiką yra ne tik knygų skaitymo vieta, bet ir kultūrinė erdvė: bibliotekose vyksta knygų pristatymai, parodų atidarymai, viktorinos, edukaciniai užsiėmimai, konferencijos, debatai ir kitokio pobūdžio renginiai. Bibliotekų darbuotojams dažnai tenka suorganizuoti renginius patiems, todėl šis seminaras buvo puiki proga pagilinti savo žinias ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Šis seminaras taip pat buvo sudarytas iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje lektorė apžvelgė teorinę renginių organizavimo dalį, vyko diskusija. Antrojoje dalyje lektorė davė užduotį, kurios metu kiekvienas dalyvis aprašė savo sugalvotą organizuojamą renginį pagal nurodytus kriterijus. Aptarimo metu buvo analizuojamos įvairios situacijos, su kuriomis tenka susidurti, diskutuojama, kokie galėtų būti iššūkiai ir jų sprendimo būdai. Po kiekvieno seminaro dalyviai gavo pažymėjimus, kuriais patvirtinama, kad išklausytas mokymų kursas. Kitas projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“ seminaras numatomas lapkričio 6 d., kuris, dėl epidemiologinės situacijos šalyje, bus vedamas nuotoliniu būdu. Projektą remia: Lietuvos Kultūros Taryba ir Palangos miesto savivaldybė. Informacinis partneris – „Palangos tiltas“.

Palangos viešosios bibliotekos informacija