Naujienos

Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės knygos “Lietuviškos užuolaidėlės. Kirpk. Spalvink” ir Adelės Bražėnaitės“ Grafikos darbų albumo” pristatymas Palangos bibliotekoje

2021 - 12 - 13   

Visus besidominčius tradiciniais lietuviškais amatais ir trokštančius apie juos sužinoti dar daugiau gruodžio 15 d. (trečiadienį) 15 val. kviečiame į  Palangos viešąją biblioteką, kur vyks susitikimas su kartu tautodailę ir tradicinius lietuviškus amatus pristatančiu - Mamos ir dukros duetu. Tautodailininkės, meno kūrėjos, tradicinių amatų meistrės: Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė ir Adelė Bražėnaitė puikiai pažįstamos Lietuvoje ir užsienio lietuvių bendruomenėse Europoje ir JAV.

Odeta Tumėnaite – Bražėnienė iš profesinio pašaukimo – pedagogė, iš sielos atliepimo – menininkė, poetė ir tautodailininkė, karpinių, lino raižinių ir margučių meistrė, grafikė - surengusi per 100 personalinių rajoninių, regioninių, grupinių, respublikinių ir tarptautinių parodų, apkeliavusių įvairias galerijas Europoje, Kinijoje, Rusijoje ir JAV. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Savo karpiniais ir grafika iliustravo per dešimtį knygų, jos kūrinių  įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muziejai. Be kūrybinės veiklos aktyviai dalyvauja ir edukacinėje veikloje. Palangos viešojoje bibliotekoje garsi tautodailininkė pristatys naują savo knygą ,,Lietuviškos užuolaidėlės. Kirpk. Spalvink” -  puikų pagalbininką rankdarbių mėgėjams norintiems išmokti karpyti užuolaidėles ir savo namus pasipuošti tradiciniais liaudies motyvais.

Jaunoji menininkė siekianti modernizuoti liaudies meno pritaikymą Adelė Bražėnaitė bebaigianti grafinių komunikacijų dizaino studijas, sako, kad liaudies menas jai – galimybė išreikšti save, o tautodailę ji matanti kaip reiškinį, kuriuo esame išskirtiniai visame pasaulyje. Liaudies menas neturi griežtų taisyklių. Į jį galima žvelgti ir iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos", – tikina dar paauglystėje liaudies meną ėmusi kurti uteniškė. Įsitikinusi, jog tautodailė gali koja kojon žengti su šiuolaikiniu pasauliu Adelė Bražėnaitė pristatys  ,,Grafikos darbų albumą”.

Siekiant užtikrinti saugumą, renginio lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. 

Įėjimas į renginį su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu.