Naujienos

Elenos Karnauskaitės knygos „Atvirukai iš kurorto" sutiktuvės

2022 - 12 - 13   

Gruodžio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje vyks Elenos Karnauskaitės naujausios knygos „Atvirukai iš kurorto“ pristatymas. Elena Karnauskaitė – Palangoje gyvenanti poetė, eseistė. Studijavo lietuvių bei prancūzų kalbas Vilniaus universitete. Yra išleidusi eilėraščių knygas: ,,Briedė jūroje“(1990), ,,Tiltas iš pelenų“ (2000), ,,Iš smilčių“ (2004), ,,Pasaulio krašte“ (2008), ,,Ahrenshoopo sąsiuvinis“ (2009), ,,Užpustomi“(2013), esė knygą ,,Ievos laiškai iš Galudienių miesto“ (2012).

Šiame  poezijos rinkinyje „Atvirukai iš kurorto“ stebimas nesiliaujantis vyksmas, kaita: emigracija, karantinas, tarnyba ofise, kelionės ir sugrįžimai – tarsi kaleidoskope mirga, krinta ir persikeičia lyrinio „aš“ gyvenimo fragmentai, sudarydami netikėtus derinius, atspindėdami ne tik išorę, bet ir tai, kas nematoma nuoga akimi.

Poetė knygos raktą įteikia pasirinktu epigrafui haiku „Varne bastūne, pažvelk! / Kur tavo lizdas senasis? / Aplink vien slyvos žieduos.“ Lyrinis subjektas keliauja per pasaulį ir laiką patirdamas pačią įvairiausią būsenų ir emocijų gamą: nuo meilės iki neapykantos, nuo susitikimo džiaugsmo iki išsiskyrimo sielvarto, nuo kaustančio abejingumo iki pasiryžimo veikti, nuo kalno viršūnės iki juodžiausios gelmės. Pusiausvyra susigrąžinama stebint ir pamatant visokiausiais rakursais besiskleidžiantį gamtos ir pasaulio grožį, ir nesvarbu, kad „ašaros krinta Alisos / raudonų karolių punktyrais“, juk nepaliaujamai sukantis laiko ratui po žiemos visada ateis pavasaris.

Vakarą moderuos  žurnalistė Livija Grajauskienė, akordeonu gros Emilis Kusas (mokytoja Jelena Kravcova).

Maloniai kviečiame