Naujienos

Dramų skaitymų draugija Palangoje pristato Lauryną Katkų

2022 - 07 - 05   

Dramų skaitymų draugijos susibūrimai Palangoje – trijų draugų – Rolando Rastausko, Herkaus Kunčiaus ir Vytauto Balsio laukiama dovana vasarojančiųjų klausytojų  auditorijai.

Liepos 13 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61) Dramų skaitymų draugija pristato poetą, eseistą, literatūros istoriką ir vertėją Lauryną Katkų, kuris skaitys prieš keletą metų parašytą pranašišką pjesę ,,Sąlyčio linija“. Renginyje dalyvaus ir du garbūs Draugijos steigėjai Rolandas Rastauskas ir Vytautas Balsys.

Susipažinkite: Laurynas Katkus (g. 1972) – Vilniaus universitete studijavo lietuvių filologiją ir lyginamąją literatūrą, filologiją. Norvičo, leipcigo ir Berlyno universitetuose stidijas baigė humanitarinių mokslų daktaro laipsniu. Dalykinių sričių: literatūros kritikos ir teorijos profesionalas, o L. Katkaus poezija, proza, eseistika bei drama  liudija platų šio rašytojo balso diapazoną.  Išleisti trys eilėraščių rinkiniai, kurie versti į anglų, vokiečių, slovėnų, lenkų, latvių kalbas; esė rinkinys „Sklepas“, studija apie tremtį poezijoje – „Tarp Arkadijos ir Inferno“. 2012 metais išleistas romanas „Judantys šešėliai“, o 2014-aisiais pasirodė jo sudaryta geriausių lietuviškų apsakymų rinktinė „Troleibuso istorijos“. Anglų ir vokiečių kalbomis pasirodė penkios autoriaus knygos. L. Katkaus kūriniai išversti į daugiau nei dešimt kalbų, poezijos ir estetikos knygos pasirodė Vokietijoje, Austrijoje, JAV.

2017-aisiais L. Katkaus pjesė  “Nužengimas” laimėjo trečią vietą ir publikos prizą Alytaus teatro konkurse. Tais pačiais metais, kartu su M. Rimeikiu, L. Katkus parašė Vilniaus operos ir baleto teatre pastatytą ir apdovanotą Auksiniu scenos kryžiumi libretą baletui “Procesas”. Kūrybos kraitėje trys knygos : „Nardymo pamokos“, „Už 7 gatvių“, „Sklepas ir kitos esė“ įtrauktos į kūrybiškiausių  2003, 2009, 2011 metų knygų dvyliktuką.

Kviečiame atvykti , išgirsti, diskutuoti. Jūsų laukia  trijų veiksmų tragikomiška distopija “Sąlyčio linija” –  pjesė, skirta aktoriams ir medijoms, kurių neigiamų padarinių paveiktas veiksmas rutuliojasi netolimoje ateityje Vilniuje. O kaip pasakytų besijuokianti ir į tamsą išeinanti viena  veikėjų – vidutinio amžiaus, stambaus sudėjimo tardytoja AKTYVISTĖ: ,, Sudie, Psy! Neminėkit bloguoju!“ Tuomet rinkitės – diskutuoti, kritikuoti, įsiklausyti, o gal daryti visus dalykus vienu metu.