Naujienos

Dramų skaitymų draugija Palangoje kviečia į susitikimą

2020 - 07 - 13   Renginio data: 2020 - 07 - 24   18:00

Liepos 24 d., 18 val. Dramų skaitymų draugija Palangoje kviečia į susitikimą.

Ignas Staškevičius yra „Maratono lauko” tinklaraštininkas, pokalbininkas, etatinis „Rīgas Laiks” fotografas. Knygų „Kelias į bazę“, „Maratono laukas“, „Domertas“, „Tapatybės kortelė“, „Lyderystė“ (drauge su A. Miniotaite) autorius. 2019 m. įvyko I. Staškevičiaus drauge su Audriumi Lelkaičiu sukurto dokumentinio filmo „Trejetas“ premjera.

„Dešimtmetį rašau tinklaraštį „Maratono laukas“, į kurį dedu savo pokalbių su įvairiomis asmenybėmis tekstus. Nuoširdūs pašnekesiai ilgam išlieka atminty ir sukelia apmąstymų temomis, kurias daugelis vadina „filosofinėmis“. Atsitiktinai susipažinau su A. Lelkaičiu. Pasikalbėję supratome, kad galime kartu kelti rimtus klausimus ir ieškoti į juos atsakymų kino kalba“, – apie filmo „Trejetas“ idėją pasakoja jo sumanytojas ir bendraautorius I. Staškevičius.

Valandos trukmės trilogiją sudaro trys dalys: „Tobula masė“, „Visuotinė trauka“ ir „Absoliuti tiesa“. Jos nagrinėja žmogaus santykį su negyvąja materija, su kitomis gyvomis būtybėmis ir su laiku. 60 pašnekovų – ir labai garsių, ir žinomų tik siauresniam žmonių ratui – ginčijasi tarpusavyje ir su žiūrovais, o jų įžvalgas iliustruoja bei papildo dokumentiniai ar animuoti kadrai.

Vakaro metu su I. Staškevičiumi apie pokalbio dramaturgiją diskutuos V. Balsys, H. Kunčius ir R. Rastauskas.