Projektai

2019 m.

PROJEKTAS „Europos diena. Būkime kartu“

Projekto tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjungos raida, ateitimi, vertybėmis ir kultūra, pabrėžti Europos Parlamento rinkimų svarbą ir atsakingą dalyvavimą juose.

Projekto trukmė: 2019 m. gegužės 9 d.

Projektą remia: Europos komisijos atstovybė Lietuvoje (dalinai), Palangos miesto savivaldybė.

Projekto lėšos 2100 Eur.

Projekto partneriai:  Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos orkestras, Palangos turizmo ir informacijos centras.

Trumpas pristatymas: 2019 metais Europos diena Palangoje buvo švenčiama gegužės 9 d. Europos dienos renginiai Palangoje vyko keliose erdvėse. Šventės atidarymas vyko ant Palangos tilto, nes būtent šis objektas sutraukia daug miesto svečių ir miestelėnų. Tilto pradžioje buvo parengtas informacinis stendas, kviečiantis žmones fotografuotis ant tilto ES vėliavų fone ir nuotraukas viešinti socialiniuose tinkluose su grotažyme #EUandMe. Tai buvo viena iš šventės viešinimo priemonių, tiesiogiai įtraukianti balsavimo teisę turinčius asmenis. Miesto gyventojus ir svečius sveikino Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, sveikinimas buvo filmuojamas ir siunčiamas Europos dienos organizatoriams transliacijai Vilniuje (užsienio reikalų ministerijai), į dangų kilo balionai su ES simbolika. Koncertavo jaunieji Palangos talentai. Vėliau šventė tęsėsi Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur vyko diskusija apie Europos Parlamento rinkimus, ES aktualijas ir perspektyvas. Diskusiją moderavo Jolita Viluckienė. Dalyvavo svečiai: apžvalgininkas, vertėjas, publicistas, rašytojas Tomas Viluckas, politologas Dovilas Petkus, profesorius dr. Liudas Mažylis. Europos diena baigėsi Palangos bažnyčioje Šv. Mišiomis už ES ir jos žmones bei Palangos orkestro koncertu. Šventės trukmė 5 val. 20 min. – nuo 14.40 val. iki 20 val. Visi renginiai buvo nemokami.

2018 m.

PROJEKTAS „Europos kultūros pėdsakai Palangoje“

Projekto tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos paveldą, raidą, vertybes, kultūrą ir muziką.

Projekto trukmė: 2018 m. gegužės 5 d.

Projektą remia: Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Palangos miesto savivaldybė. Projekto lėšos 2100 Eur.

Projekto partneriai:  Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos orkestras, Palangos balandininkų klubas, Labaiteatras.

Trumpas pristatymas: Europos diena – tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. 2018 metų gegužės 5 d. (šeštadienį) Palangoje organizuotos Europos dienos tikslas - skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, Europos, Lietuvos ir Palangos miesto raidą, paveldą ir kultūrą. Europos dienos renginiai buvo skirti šeimoms su vaikais. Šventė prasidėjo vėliavos pakėlimu ir Europos himnu. Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Palangos miesto tarybos narys Bronius Vaitkus, Klaipėdos Europos Direct padalinio vadovė Dalia Urbutytė ir Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys. Šeimos, turinčios vyresnio amžiaus vaikų, dalyvavo orientacinėse varžybose, aplankė Palangoje esančius kultūros paveldo objektus. Laimėtojų šeimos buvo apdovanotos skaniais prizais – šakočiais. Šeimos su mažamečiais vaikais piešė Europą ant grindinio su kreidelėmis, vyresnio amžiaus asmenys galėjo susipažinti su Europos kultūros paveldo objektais, apžiūrėdami Jūratės ir Kastyčio skvere eksponuojamą nuotraukų parodą. Praeiviai ypač džiaugėsi Palangos miesto orkestro melodijomis, bei 100 balandžių skrydžiu, skirtu Lietuvos 100-mečiui ir Europai. Šventinė diena baigėsi koncertu „Aplink Pasaulį 2“ – tai buvo linksmas, interaktyvus, teatralizuotas koncertas šeimoms. Teatralizuoto koncerto-žaidimo metu šeimos  patyrė įvairių nuotykių, susipažino su labai skirtingų kultūrų žmonėmis, išmoko dainų ir žaidimų, bet svarbiausia, kad atrado labai seną ir  amžiną tiesą: visur gerai, bet namuose-geriausia. Reportažą apie Europos dieną Palangoje rodė Balticum televizija. Visi renginiai buvo nemokami.

2017 m.

PROJEKTAS „Europos pėdsakai Palangoje“

Projekto tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos, Lietuvos ir Palangos miesto raidą, vertybes ir kultūrą.

Projekto trukmė: 2017 m. gegužės 6 d.

Projektą remia: Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Palangos miesto savivaldybė. Projekto lėšos 1200 Eur.

Projekto partneriai:  Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos orkestras, Palangos pakrančių apsaugos rinktinė, Palangos Vl. Jurgučio pagrindinė mokykla, Baltijos pagrindinė mokykla, Senoji Gimnazija, Šventosios pagrindinė mokykla, Palangos lopšeliai-darželiai: Nykštukas, Gintaras, Pasaka, Žilvinas. Palangos botanikos parkas, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija.

Trumpas pristatymas: Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. 2017 metų gegužės 6 d. Palangoje buvo organizuojama Europos diena. Palangos miesto gyventojai ir svečiai domėjosi Europos Sąjunga, aktyviai šventė Europos dieną, prisiminė Europos, Lietuvos ir Palangos miesto raidą, vertybes ir kultūrą. Europos dieną Palanga sukvietė daug žmonių, kurie iškylavo parke,  klausiesi koncerto, dalyvavo orientacinėse varžybose ir kituose renginiuose, per kuriuos buvo skleidžiama informacija apie Europos Sąjungą, Šengeno erdvės privalumus, „Erasmus“ programos galimybes, Europos istorinę įtaką Lietuvai ir Palangai. Visi renginiai buvo nemokami. Šventė prasidėjo Jūratės ir Kastyčio skvere, iš kurios šventės dalyviai drauge su Palangos miesto orkestru buvo kviečiami žygiuoti į europietišką iškylą Birutės parke.

2016 m.

PROJEKTAS „ Informacinis raštingumas – senjorų kelias į pilnavertį rytojų“

Projekto tikslas – suteikti senjorams reikiamų kompetencijų suvokti medijų vaidmenį ir funkcijas demokratinėje visuomenėje, suprasti sąlygas, kuriomis medijos gali atlikti savo funkcijas; kritiškai vertinti medijų turinį; turėti įgūdžių turiniui sukurti.

Projekto trukmė: 2016 m. spalio mėn. -  2016 m. gruodžio mėn.

Projektą remia:  Lietuvos Kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė. Projekto lėšos 1000 Eur.

Projekto partneriai: Palangos švietimo pagalbos tarnyba.

Trumpas projekto pristatymas: Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje senjorams sudaryta galimybė teoriškai ir praktiškai susipažinti ir išmokti naudotis naujausiomis technologijomis, buvo ugdomi jų gebėjimai saugiai naudotis naujomis skaitmeninėmis technologijomis. Senjorai išklausė mokymus–paskaitas apie informacinį raštingumą. Senjorai dalyvavo septyniuose mokymuose–paskaitose, siekė atpažinti kas gerai ir kas blogai pateikiama internetiniame medijų pasaulyje.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-08-26 15:13