Knygos

Taipanas

James Clavell

Europos pirkliai ir nuotykių ieškotojai pradėjo skverbtis į paslaptingą Kiniją, trokšdami turtų ir naujų žemių. XIX amžiaus pradžioje škotas Dirkas Struanas pasiryžta paversti apleistą Honkongo salą neįveikiama britų galios tvirtove ir tampa aukščiausiuoju kinų vadovu – taipanu. Taipanu vadintis gali tik vienas! Sykiu jis yra piratas, opijaus kontrabandininkas ir puikus derybų bei manipuliacijų meistras. Brokas, antrasis turtingiausias salos žmogus, taip pat trokšta būti taipanu ir ketina perimti valdžią iš savo varžovo.

Užverda nuožmi kova, liejasi kraujas, mezgasi intrigos, liepsnoja jausmai, nutylėtos šeimų paslaptys išnyra į dienos šviesą. Tai istorija apie siekį tapti neabejotinais Oriento šeimininkais ir įtvirtinti savo dinastiją Tolimuosiuose Rytuose.

Ar pavyks rasti vaistų nuo maliarijos – Laimingojo slėnio karštinės? Ar išgys Struano mylimoji Mei Mei? Ar meilė svarbesnė už valdžią ir turtus?

Tai antroji serijos „Taipanas“ dalis.

Jamesas Clavellas – vienas žymiausių XX a. romanistų, gimė Britanijos Karališkojo laivyno karininko šeimoje. Antrojo pasaulinio karo metu buvo paimtas japonų į nelaisvę Singapūre. Kelerius metus praleido garsiajame Čangi kalėjime. Savo patirtį aprašė romanuose. Domėjimasis Azijos kraštais, jos žmonėmis, religija, dorovės principais bei papročiais atsispindėjo autoriaus kūriniuose.