Knygos

Sesuo. Pavojingiausia moteris pasaulyje – Kim Jodčong iš Šiaurės Korėjos

Sung-Yoon Lee

Stebinantis ir sukrečiantis dokumentinis pasakojimas apie paslaptingą Šiaurės Korėjos valdovų dinastiją, kurio centre moteris, savo rankose sutelkusi vis didėjančia galią.

Kim Jodčong – Šiaurės Korėjos Aukščiausiojo vado Kim Džonguno sesuo, nuožmaus režimo vyriausioji propagandininkė, ambicinga užsienio politikos formuotoja, be to, įtakingiausia moteris Šiaurės Korėjos istorijoje. Žavinga jos šypsena slepia žiaurią, negailestingą asmenybę, kuri drįsta grasinti pasauliui branduoliniu ginklu, įžeidinėti pasaulio lyderius. Ji – pirmoji moteris Šiaurės Korėjos karališkojoje šeimoje, galinti skelbti provokuojančius pareiškimus ir pasmerkti myriop tėvynės išdavikus. Šiaurės Korėjoje princese vadinama Kim Jodčong įsitikinusi, kad jos gyvenimo misija suvienyti Korėjos pusiasalį.

Korėjos ir Rytų Azijos studijų tyrinėtojo ir Šiaurės Korėjos specialisto Sung-Yoon Lee parašyta knyga „Sesuo“ – įspūdingas, autoritetingas pasakojimas apie paslaptingą Šiaurės Korėjos pasaulį ir ją valdančią dinastiją – šeimą, kuriai būdingas valdžios troškimas, žiaurios represijos prieš civilius, nuolatiniai gąsdinimai branduoliniu ginklu.

Sardoniška išmonė, kurios netrūkta visuose iki šiol skelbtuose sesers pareiškimuose, vadintina nauju reiškiniu Šiaurės Korėjos propagandoje. Akivaizdu – ji niekuomet nevengė rasistiško, seksistiško ir homofobiško šmeižto, o štai su šypsenėle lūpose tariamus ir aukščiausio lygio asmens lūpose skambančius prakeiksmus derėtų vadinti unikaliu jos išradimu. Tai leidžia pažvelgti į jos asmenybę ir ambicijas: jai patinka žeminti, apgaudinėti ir kartu būti rimtai vertinamai.