Knygos

Monstropedija su Kake Make

Lina Žutautė

Parodykite vaiką, kuris nepažįsta Kakės Makės! Teisingai, tokių nėra! Šią populiarią mergaitę sugalvojusi ir nupiešusi iliustratorė bei autorė Lina Žutautė pristato naują knygelę – „Kakės Makės monstropedija“. Kartu su Kake Make vaikai aiškinsis ar egzistuoja monstrai ir iš kur jie atsiranda.

Kaip norėtumėte atšvęsti savo gimtadienį? Pakviesti daug svečių, surengti saldainių vakarėlį, o gal gerai pasiautėti žaidimų kambaryje? Kakė Makė visada svajojo, kad jos gimtadienyje apsilankytų monstrai! Taip taip, pačios tikriausios pabaisos! O svajonės yra puikios tuo, kad dažniausiai išsipildo, ar ne? Nepatikėsite, bet ilgai laukti monstrai Mamaisa ir Nanaisa atkeliavo!

Knygoje „Kakės Makės monstropedija“ mergaitė bandys išsiaiškinti, kas iš tiesų yra monstrai, kaip jie atsiranda ir iš kur atvyko. Kuo maitinasi ir kur gyvena, kai nešvenčia Kakės Makės gimtadienio?

Lemputis sako, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, kad monstrai iš tiesų egzistuoja. Netvarkos nykštukas teigia, kad kartais atrodo, kad jie yra, o kartais, kad nėra. Matyt monstrų egzistavimas priklauso nuo oro ar mėnulio fazės. Tėtis ir mama gūžčioja pečiais. Pasak jų, gyvenime nutinka keistų dalykų. Tai ko neturėtų būti, ima ir atsiranda, kaip, pavyzdžiui, monstrai Nanaisa ir Mamaisa. O ko turėtų būti daugiau, ima ir prapuola, kaip, pavyzdžiui, pinigai. Močiutė įsitikinusi, kad pasaulis pilnas stebuklų ir monstrai tikrai egzistuoja! Tad kur gi tiesa? Kakė Makė užkrims sausainių su pienu ir bandys teisybę išsiaiškinti pati. Faktas, kad žmonės atsiranda iš meilės, gal ir monstrai iš ten pat?

„Kakės Makės monstropedija“ – dar viena smagi, nuostabiai iliustruota istorija apie visiems gerai pažįstamą personažą.

Lina Žutautė gimė 1973-iais metais. Ji yra vaikiškų knygų dailininkė ir rašytoja, kuri vaikystėje norėjo būti gydytoja. Autorė baigė dailės studijas ir dirbo dizainere.
Kakė Makė atsirado, kai jos sūnui buvo treji. Berniukas paprašė papasakoti istoriją, o mama sukūrė vaikus žavintį personažą. Nenuorama Kakė Makė panaši į daugelį vaikų. Ji išmėto žaislus, tingi valytis dantis, prisigalvoja įvairiausių išdaigų. Su šiuo personažu vaikai lengvai susitapatina, todėl knygelės sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Šiuo metu yra išleista daugiau nei trisdešimt knygų apie Kakę Makę. Tačiau vien knygelėmis viskas nesibaigė. Šis personažas persikėlė į spektaklius, atsirado kompiuterinis žaidimas, o su Kakės Makės atvaizdu kuriami drabužiai, lipdukai bei maisto produktai.