Knygos

Afroditė

Isabel Allende

Visame pasaulyje gerai žinomos ir lietuvių pamėgtos autorės Isabel Allende knyga „Afroditė: istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai“ kiek kitokia, nei įprasta. Rašytoja išbandė kulinarinių receptų, apipintų įvairiomis istorijomis, žanrą ir kviečia į nepaprastą ir aistringą skonių kelionę, kuri primins egzotišką pasaką.

„Afroditė: istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai“ – gyvenimo džiaugsmo ir malonumų fiesta, kuri apjungia gerą humorą, įdomius pasakojimus, poeziją, puikią nuotaiką, gardžius patiekalus ir erotiką. Meilės deivės Afroditės lydima, Isabel Allende puikiai išnaudoja savo talentą pasakoti istorijas ir skaitytojams žadina apetitą bei erotinius jaudulius.

Autorė atliko išsamų afrodiziakinių valgių tyrimą ir pasakoja apie įvairių šalių istorinius ir šiuolaikinius papročius. Isabel Allende pasitelkusi uoslę, skonį ar istorinį kontekstą įrodo, kad beveik kiekvienas patiekalas ar gėrimas gali būti erotiškas.

Skaitytojai originalioje receptų knygoje „Afroditė: istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai“ susipažins su pačios autorės šeimos kulinariniu paveldu. Taip pat bus apsupti rytietiška prabanga, orgijomis, Afrikos tradicijomis, keliaus į Graikiją, Pietų Ameriką, karalienės Viktorijos laikus. Visa knygos aura kuriama per įvairiausius skanėstus, kurie žadina lytinį geismą.

Isabel Allende jausmingai pasakoja apie maisto meną ir jo įtaką įsimylėjimui, ji dalijasi patarimais, kaip pritraukti partnerį, atgaivinti savo libido ir mėgautis gyvenimu. Sunku patikėti, kad kulinarinė knyga gali įtraukti, tarsi geriausio siužeto romanas, tačiau „Afroditė: istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai“ iš tiesų yra nepakartojama odė jausmingumui. Taip pat tai tradicijų, vaizduotės bei pojūčių mišinys.