Pradžia / Naujienos / Europos dienos šventė Palangoje

Europos dienos šventė Palangoje

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka palangiškius ir miesto svečius gegužės 9 d. kvietė į jau tradicija tapusį Europos dienos minėjimą kurorte. Ši diena Lietuvoje švenčiama nuo 2002 metų. Ji skirta paminėti Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Šumano 1950 metų gegužės 9 dieną iškeltą suvienytos Europos idėją, kuri yra laikoma oficialia Europos Sąjungos pradžia.

Jūros tiltas buvo papuoštas Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavomis. Miesto gyventojus ir svečius nuo jūros tilto sveikino Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus. Į dangų kilo balionai su ES simbolika. Renginio atidarymas vyko Jūratės ir Kastyčio skvere, skambant Europos Sąjungos himnui, iškilmingai buvo pakelta ES vėliava. Šventės metu vyko koncertas „Jaunieji Palangos talentai Europai“. Scenoje pasirodė: Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos choras „Vėtra“, vadovaujamas Dianos Beržanskienės, šokių kolektyvas „Vėtrungė“, vadovaujamas Birutės Gikarienės bei palangiškiai solistai, vadovaujami Rimos Griciūtės-Piktuižienės.

Nuo 16 val. bibliotekoje vyko diskusija „ES: dabarties iššūkiai ir ateities akiračiai“. Joje dalyvavo prof. dr. Liudas Mažylis, politologas Dovilas Petkus ir rašytojas, publicistas Tomas Viluckas. Diskusiją moderavo dr. Jolita Viluckienė.

Šventinė diena baigėsi Šv. mišiomis už Europos Sąjungą ir jos žmones bei šventiniu Palangos orkestro koncertu Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje.