Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Palangos viešojoje bibliotekoje

2019 m. balandžio 23–29 dienomis visoje Lietuvoje jau devynioliktąjį kartą minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Palangos viešoji biblioteka savo ištikimiems skaitytojams dovanojo įvairių renginių.

Marijaus Gailiaus knygos „Oro“ pristatymas

Balandžio 25 d. bibliotekoje vyko palangiškio, rašytojo Marijaus Gailiaus romano „Oro“ pristatymas.  Autorių kalbino žurnalistas Adomas Zubė.

Marijus Gailius kone dešimtmetį gvildena šiuolaikinio žmogaus ir jo gyvenimo temas, domisi klimato tyrimais ir būtent iš to gimė romanas „Oro“, kuriame jis atskleidžia šiuolaikinės civilizacijos tragediją – dar niekada istorijoje žmonės negyveno taip patogiai ir tuo pačiu metu taip pavojingai – nesugebėdami įvertinti grėsmės, kuri kyla kasdienei gerovei.

Romano „Oro“ herojai – į XXII amžių žengiantys lietuviai, kalbantys naujakalbe, matę, kaip jūra pasiglemžia Palangą ir Nidą, ir nebeturintys nei politinės valios, nei kultūrinės atminties.

Kalbėdamas apie knygą autorius juokauja, kad pastaruoju metu politikai atima duoną iš rašytojų, mat tai, ką jis aprašė knygoje kaip visiškai neįtikėtinus antiutopinės visuomenės sprendimus ar įvykius, politikai pamažu imasi įgyvendinti realybėje.

Renginio pabaigoje vyko trumpa diskusija, susirinkusieji uždavė klausimų, domėjosi knygos rengimo darbo eiga bei atsiradimo istorija.

Audronės Galvonaitės paskaita

Balandžio 26 d. vyko susitikimas su klimatologe Audrone Galvonaite. Renginio metu buvo skaitoma paskaita „Klimato ir orų įtaka žmonių sveikatai. Kas mūsų laukia?“.

Klimatologė savo paskaitą pradėjo M. Tveno žodžiais: „Klimatas yra tai ko jūs tikitės, o orai  – tai ką gaunate“. Šią citatą ji šmaikščiai papildė: „ir tai – ko jūs nusipelnėte”.

Savo paskaitoje Audronė Galvonaitė supažindino su įvairiais meteorologiniais rodikliais, klimatinėmis gamtos stichijomis ir jų priežastimis. Pasakojo, kas yra klimatas, kas lemia jo įvairovę, pokyčius, ką mums duoda klimato kaita, ką žada orai ir davė nemažai naudingų patarimų, kurie pravers kasdienybėje.

Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Balandžio 29 dieną Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė vienas populiariausių vaikų rašytojų, puikiai pažįstamas iš knygų serijos apie Domo ir Tomo nuotykius  – Tomas Dirgėla. Jis pristatė naujausią savo knygą „Benas – sapnų siuvėjas“.

Susitikime su rašytoju Tomu Dirgėla apsilankė didelis būrys jaunųjų skaitytojų: Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos, Palangos pradinės mokyklos ir Šventosios pagrindines mokyklos trečiokai drauge su mokytojomis.

Pradžioje knygų autorius klausinėjo vaikų, ką šie sapnavo, vaikai atskleidė savo sapnus, o rašytojas šmaikščiai aiškino jų reikšmes. Vėliau Tomas Dirgėla papasakojo apie naujausią savo knygą, teatrališkai ir linksmai paskaitė vaikams ištrauką iš naujausios savo knygos. Vaikai klausėsi ištraukos ir diskutavo apie knygos veikėjus.

Susitikime netrūko geros nuotaikos ir žaidimų – buvo renkamas didžiausias Palangos miesto miegalius. Rašytojas išrinko keletą savanorių, kurie scenoje turėjo užsimerkti ir nesijuokdami „miegoti“, kol auditorijoje skambėjo anekdotai ir linksmos istorijos. Galiausiai iš visų žaidimo dalyvių scenoje liko vienas berniukas, kuris ir buvo paskelbtas nugalėtoju, jam, kaip didžiausiam miegaliui, rašytojas įteikė dovaną – pagalvę. Visi kiti žaidimo dalyviai gavo paguodos dovanėles.

Galiausiai buvo surengta smagi spaudos konferencija. Vaikai turėjo galimybę rašytojo paklausti ko tik nori. Mokiniai domėjosi, kada pasirodys naujausia knyga apie Domą ir Tomą, kiek iš viso knygų Tomas Dirgėla yra parašęs, klausė, kas įkvepia rašytoją, kiek laiko trunka knygos rašymas, kiek knygų dar planuoja parašyti ir daugybės kitų klausimų. Renginio pabaigoje rašytojas su renginio dalyviais įsiamžino žaismingoje asmenukėje.