Kovo 8 d. bibliotekoje rašytas nacionalinis diktantas

Kovo 8 d. Palangos viešojoje bibliotekoje rašytas nacionalinis diktantas. Jo tekstas transliuotas per LRT radiją. Konkurso dalyviai varžėsi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo kategorijose. Pasitikrinti lietuvių kalbos gramatikos žinių į Palangos viešąją biblioteką susirinko 58 dalyviai. Dėl gana ilgo teksto diktantas truko ilgiau nei 45 minutes.

Šiais metais rašymo data sutapo su tarptautine Moters diena, tad ir kūrinys buvo skirtas šiai progai. Nacionalinio diktanto pirmajam turui tekstą parašė dainų autorė ir vokalistė Dovilė Filmanavičiūtė. Kūrinyje „Odė moteriai“ akcentuotas moters vaidmuo, patiriamas spaudimas išpildyti kitų lūkesčius, gyventi pagal sukurtas normas, neišsiskirti. Autorė kvietė šlovinti moterį ir tai daryti ne tik Kovo 8-ąją. Tekstą skaitė žymus Lietuvos diktorius, įvairių filmų įgarsintojas , laidų vedėjas Marijus Žiedas.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. 2019-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 12-ą kartą. Palangoje nacionalinį diktantą organizavo savivaldybės kalbos tvarkytoja Vaiva Milončiūtė.