Pradžia / Kraštotyra / Palangos vardai / Kraštotyra / Palangos vardai / Venckus Giedrius ( g. 1969 09 29)

Venckus Giedrius ( g. 1969 09 29)

Venckus Giedrius    Tautodailininkas, medžio drožėjas                                                            

G. Venckus gimė 1969 m. rugsėjo 29 d. Salantuose (Kretingos r.), mokėsi Salantų vidurinėje mokykloje (1976–1983). 1984 m. įstojo į Klaipėdos Politechnikumą, kurį 1988 m. baigė, įgijęs elektros montuotojo specialybę.

1988–1990 m. G. Venckus tarnavo tarybinėje armijoje, grįžęs penkerius metus dirbo pagal specialybę Telšiuose.

G. Venckaus senelis, tėvas ir brolis buvo staliai. Jis taip pat pabandė susidraugauti su medžiu, drožinėti, ir tai tapo vienu iš pagrindinių jo užsiėmimų.

Nuo 2000 m. G. Venckus – Tautodailininkų sąjungos narys.

Medžio drožėjas surengė autorines parodas Klaipėdoje, Kretingoje, Palangoje. Respublikinėse konkursinėse liaudies meno parodose jo medžio skulptūra nelieka nepastebėta, laimi prizines vietas. Tautodailininkas yra nuolatinis Vilniaus, Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Kaliningrado ir kitų miestų švenčių dalyvis, atveža savo darbus.

G. Venckus drožia kaukes, dekoratyvinius buities dirbinius, žaislus vaikams, skulptūrėles. Jo darbuose dažni animalistiniai motyvai (paukščiai, žvėrys, žuvys ir kt.). Medžio darbuose drožėjas atspindi šiandienos realybę, aktualijas. Kai kuriuos savo darbus tautodailininkas nuspalvina. Jo kūriniai originalūs, dažnai žiūrovui sukelia šypseną.

Menininkas dalyvavo Palangos menininkų grupės „Mostas“ surengtuose pleneruose, kurie vyko Mingės kaime (Šilutės r., 2014, 2015).

Tautodailininkas gyvena ir kuria Palangoje.

Nuotrauka iš Palangos viešosios bibliotekos nuotraukų fondo.

Naudota literatūra:

  • JOMANTAITĖ, Diana. Kūrybos šaltinis – kasdienės situacijos. Pajūrio naujienos, 2011, vasario 11, priedas „Smiltys“, nr. 2 (152),  p. 9-10.
  • SINUŠIENĖ, Livija. Giedrius Venckus: „Gyvas, kūrybingas žmogus nepasiduoda manipuliacijai“. Vakarinė Palanga, 2015, sausio 24, p. 7.