Susitikimas su profesionaliu gidu Chaimu Bargmanu

2017 10 16

Kviečiame į sustikimą su profesionaliu gidu Chaimu Bargmanu 2017 m. spalio 18 d. 17.30 val.  Bibliotekos skaityklos salėje.

 

 

 

 

„Nuo jūros iki jūros“

2017 10 05

Bibliotekoje  - tekstilė ir tapyba „Nuo jūros iki jūros“

Palangos viešojoje bibliotekoje nuo spalio 9 d. eksponuojama dalis dailininkės tekstilininkės, tapytojos, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Bronislavos Orlingytės-Lapinskienės darbų. Iš karto pasakysime, kad toji Jūra – tai ne Baltija, bet Žemaitijos upė, vinguriuojanti šalia menininkės gimtinės Tauragės rajone. Dailininkė - daugelio nacionalinių ir tarptautinių parodų, simpoziumų bei plenerų dalyvė, tarptautinės organizacijos ITNET (International Tapestry NETwork) narė, aukščiausio laipsnio valstybės stipendininkė. Jos tapybos darbai pabuvojo Europoje (Estijoje, Prancūzijoje), Azijoje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose), Amerikoje (Čikagoje), saugojami Lietuvos dailės bei M. K.Čiurlionio muziejuose bei privačiose kolekcijose. Susipažinti su  B.Orlingytės-Lapinskienės ,,Nuo jūros iki  jūros“ atvežta tapybos ir tekstilės darbų paroda kviečiame į bibliotekos parodų salę. Ekspozicijos laikas : 2017 10 09- 11 09.

„Spalvoti paklydimai“

2017 10 02

Spalio 7 d. (šeštadienį) 11 val. Palangos miesto viešosios bibliotekos skaityklos salėje atidaroma Danguolės Masilionienės tapybos darbų paroda „Spalvoti paklydimai“. Užaugusi Palangoje Danguolė Zlatkutė piešti ir tapyti mėgo nuo pat mažų dienų. Pirmieji brūkštelėjimai teptuku - Vytauto Kuso dalės būrelyje. Gerokai vėliau, studijuojant mediciną Vilniaus universitete - tikroviškai ant popieriaus lapo perkeltos medicinos vadovėlių iliustracijos. Dirbanti ir auginanti tris vaikus medikė savo pomėgį kuriam laikui atidėjo į šalį. Už sugrąžintą aistrą tapybai, padrąsinimą bei pirmąsias tapybos pamokas D.Masilionienė dėkinga dailininkei Irinai Nosovai ir jau keleri metai, pagauta įkvėpimo vis skuba į aliejiniais dažais kvepiančią nedidelę studiją. Drobėse – patirtų akimirkų ir įspūdžių grožis, spalvos, tekstūros ir šviesa atspindi gyvenimo  patirtį, kelionėse matytus vaizdus, sapnus, vizijas, autorės ieškojimų ir paklydimų kelią, kuriais pasidžiaugti kviečiame į bibliotekos skaityklą.

Bibliotekoje atviros projekto „Psichosocialinių krizių prevencija Palangos mieste“ paskaitos

2017 10 04

Į atviras paskaitas Palangos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III aukštas, renginių salė) kviečia projektas  „Psichosocialinių krizių prevencija Palangos mieste“. Šio projekto organizatoriai - būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacija „Gandras“, partneriai - Palangos socialinių paslaugų centras, Palangos šeimos centras, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas.

Spalio 20 d. (penktadienį) 17 val. vyks paskaita „Smurto artimoje aplinkoje problematika ir tendencijos“ nagrinėsianti ne vien pirmuosius smurtinio elgesio ženklus artimoje aplinkoje, bet ir patį smurto rato mechanizmą:  priežastis, pasireiškimo charakteristikas, paplitusius mitus.

Spalio 21 d. ( šeštadienį) 12 val. norintiems geriau suprasti vaikus išgyvenančius krizes, atpažinti elgesio ypatumus bei išmokti reaguoti sunkiose situacijose taikant psichologines rekomendacijas skirta paskaita „Kaip bendrauti su vaiku išgyvenančiu netektį“. Lektorė - ilgametę smurtą patyrusių moterų konsultavimo patirtį turinti psichologė Kristina Navickienė. Projektą remia Palangos savivaldybė. Dalyvavimas nemokamas.