Ramunės Igoriutės paroda „Išminties talpyklos“

2016 07 21

Bibliotekoje eksponuojama Ramunės Igoriūtės odinių knygų paroda „Išminties talpyklos“. Autorė apie savo parodą pasakoja: „Talpykla, saugykla, tai sinonimai daiktadėžės pavadinimo, kuri daugeliui žmonių suvokiama kaip talpa skirta saugiai susidėti ar saugoti daiktus, dokumentus. Sąvoka „dėžė“ gali būti suvokiama ir vertinama daiktiškai ir labai abstrakčiai.

Skaityti daugiau...

Fotoprojektas „Jie laimėjo loteriją“

2016 07 13

Beata Tiškevič-Hasanova, Nuotraukos - Neringa Rekašiūtė

Vos prieš porą mėnesių Lietuvoje sugrąžinta šauktinių kariuomenė. Vos prieš dvi savaites paskelbti sąrašai, tarnauti pakviesti beveik 37 tūkst. jaunuolių. Nuo to laiko visuomenėje verda diskusijos. Šį projektą įvykdėme kartu su fotografe, politikos mokslų studente Neringa Rekašiūte. Norėjome atskleisti kitokio mąstymo pusę, įgarsinti ne dominuojančią poziciją, kuri garsiai šlovina kariuomenę ir palaiko archajišką vyriškumo sampratą, o kvestionuoti tai. Šia tema buvo labai daug komentarų, kuriuose buvo eskaluojama tema „Neini į kariuomenę – esi myžnius, bailys, vienu žodžiu tariant, – nesi vyras.“ Mums tapo įdomu – o kas yra tas vyras?

Skaityti daugiau...

Koncertas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti

2016 07 05

Valstybės dienai skirtame muzikiniame-literatūriniame renginyje dalyvavo Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai, vadovaujami Rimgaudo Juozapavičiaus: moterų vokalinis ansamblis „Guboja" ir „Jūros Šaulių vyrų choras. Renginį vedė Ramūnas Dzimidas ir Valdonė Juozapavičienė.

Skaityti daugiau...

Prano Griušio parodos „Šviesa ir kryžius" atidarymas

2016 07 01

2016 m. liepos 1 d. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Prano Griušio paroda „Šviesa ir kryžius".

Pranas Griušys gimė 1955 05 23 Klaipėdos rajono Medsėdžių kaime. 1976-1982 m. studijavo Valstybiniame dailės institute, įgijo tapytojo–pedagogo specialybę. 1976 m. dirbo dailininku Palangos prekybos valdyboje, nuo 1982 m. dėsto VDA Kauno dailės fakultete (profesorius, Vizualaus meno katedros vedėjas, Tapybos studijos vadovas). Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1988 m. Dirba tapybos srityje.